Kingpin Best Deals

Już za kilka tygodni usługa Buzz zostanie zamknięta. Google kieruje swoje siły w kierunku Plusa, czyli serwisu społecznościowego, który przedstawiany jest jako główny konkurent Facebooka.


Google Buzz to usługa uruchomiona z głośnymi fanfarami w lutym 2010 roku. Miał być społecznościowym Gmailem, zawierając w sobie wszystkie najważniejsze funkcje takich serwisów jak Facebook czy Twitter. Umożliwiał aktualizację statusu, podobnie jak ma to miejsce na tych stronach, rozmowy na czacie oraz dzielenie się zdjęciami i flmami. Buzz może nie okazał się całkowitą porażką, ale nie spełnił wszystkich oczekiwań Google’a.

– Wiele nauczyliśmy się od produktów, takich jak Buzz i mamy zamiar wykorzystać tę wiedzę w rozwoju nowych produktów jak Google Plus – napisał Bradley Horowitz, wiceprezes Google, informując o zamknięciu usługi Google Buzz.

Horowitz poinformował, że ostateczne wyłączenie Buzza nastąpi „w ciągu kilku tygodni”, a firma skupi swoje siły na serwisie społecznościowym Google Plus.

Google od początku września zamknęło już takie usługi jak Aardvark, Fast Flip, Sidewiki i Image Labeler. Tym razem, wraz z „uśmierceniem” Buzza, poinformowano też o zakończeniu prac nad usługami Code Search oraz University Research Program for Google Search.

http://www.idg.pl/news/376143/google.buzz.zamkniete.wszystkie.sily.w.plusa.html

Nasza witryna używa cookies wyłącznie w celach statystycznych i na potrzeby wyświetlania reklam. Klikając zgadzam się, akceptujesz naszą politykę cookies.
Zgadzam się.
x
%d bloggers like this: