Kingpin Best Deals

Nowym dyrektorem generalnym IBM Corp. zostanie Virginia Rometty. Po raz pierwszy w stuletniej historii firmy na jej czele stanie kobieta.

54-letnia Virginia „Ginni” Rometty zastąpi na tym stanowisku Sama Palmisano, który przewodził firmie od 2002 roku. Palmisano pozostanie na stanowisku prezesa IBM, do tej pory połączonego z funkcją dyrektora generalnego.
Decyzja IBM zaskoczyła obserwatorów. 60-letni Palmisano konsekwentnie dementował plotki o planowanym przejściu na emeryturę, zapewniając, że zamierza dalej przewodzić firmie.

Rometty to druga kobieta, która w ostatnim czasie przejęła władzę w dużej firmie komputerowej. W zeszłym miesiącu dyrektorem generalnym Hewlett-Packard została Meg Whitman, jedna z autorek sukcesu eBay.
Rometty związana jest z IBM od 1981 roku. W 2002 roku nadzorowała przejęcie przez komputerowego giganta za 3,5 mld dolarów PricewaterhouseCoopers Consulting. Od siedmiu lat znajduje się na liście 50. najpotężniejszych kobiet w biznesie magazynu „Fortune”.
Po ogłoszeniu zmiany we władzach IBM akcje spółki spadły o 1,16 dol. (0,6 proc.).
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,10538516,Kobiety_przejmuja_branze_komputerowa__Po_Hewlett_Packard.html
Nasza witryna używa cookies wyłącznie w celach statystycznych i na potrzeby wyświetlania reklam. Klikając zgadzam się, akceptujesz naszą politykę cookies.
Zgadzam się.
x
%d bloggers like this: