Kingpin Best Deals

Do Sieci trafiło niedawno multum informacji na temat aktualizacji smartfonów z Androidem. Najważniejszą z nich jest wycofanie się LG ze swoich słów o braku planów update’u smartfona LG Swift 2X do Ice Cream Sandwich. To jednak nie wszystko – wiadomo już nieco więcej w kwestii przyszłości niemal całej rodziny smartfonów i tabletów Galaxy. Które urządzenia HTC otrzymają Androida 4.0, a które nie?

Po premierze Samsunga Galaxy Nexus z Androidem Ice Cream Sandwich producenci ruszyli do ataku i zapowiedzieli, które urządzenia otrzymają aktualizacje i jakie będą to wersje Androida. Nie obyło się bez kontrowersji – LG uznało, że nie zamierza uaktualniać swojego flagowego smartfona do najnowszej wersji systemu z zielonym robotem. Z kolei plotki na temat planów wprowadzenia Ice Cream Sandwich do Samsunga Galaxy S zaskoczyły wielu. Mamy dobre i złe wieści.

Wpadka LG, próba wyjścia z sytuacji z twarzą

Informacja o tym, że LG nie zamierza zaktualizować w przyszłości Swifta 2X do Androida 4.0 mocno poruszyła właścicieli tego smartfona. Reakcje na to stanowisko był bardzo nieprzychylne południowokoreańskiemu producentowi. Mieliśmy nadzieję na to, że LG jednak zmieni zdanie i najwyraźniej ktoś uznał, że nie było to zbyt dobre marketingowo posunięcie.
Nie trzeba było długo czekać na zmianę stanowiska LG. Producent stwierdził, że jednak ma zamiar zaktualizować Swifta 2X do najnowszej wersji systemu Android. Kiedy to nastąpi? Żadnych dat nie podano, jednak LG obiecało poinformować o tym na facebooku.

Gingerbread dla rodziny Swift na horyzoncie

Tymczasem dotarliśmy do konkretnych dat aktualizacji trzech Swiftów do Androida Gingerbread – dotyczą one wyłącznie europejskich, niebrandowanych modeli smartfonów:

LG Swift 2X – 1 listopada
LG Swift 3D – 21 listopada
LG Swift Black – 28 listopada

Włoski oddział Samsunga zdradza szczegóły aktualizacji rodziny Galaxy

Poprzednie niepotwierdzone informacje związane z planami aktualizacji smartfonów i tabletów Samsunga z rodziny Galaxy po części się potwierdzają. Niestety właściciele starszych urządzeń, w tym także Samsunga Galaxy S, nie mają powodów do radości. Z kolei o tym, że Samsung Galaxy Nexus i Nexus S otrzymają ICS wiedzieliśmy już wcześniej.

Włoski oddział Samsunga potwierdził plany uaktualnienia w 2012 roku następujących urządzeń do Androida 4.0:

Samsung Galaxy S II
Samsung Galaxy Note
Samsung Galaxy Tab 10.1
Samsung Galaxy Tab 8.9
Samsung Galaxy Tab 7.7
Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus
Na liście brakuje m.in. Samsunga Galaxy S. Oczywiście nie oznacza to, że smartfon ten nie otrzyma lodowej kanapki, jednak priorytetami dla Samsunga są obecnie wyżej wymienione urządzenia. Producent wypowiedział się w kwestii starszych urządzeń z rodziny Galaxy (a więc m.in. także o Galaxy Ace) w tonie sugerującym, że Android 4.0 ma szanse trafić na pozostałe smartfony. Gdy tylko będziemy wiedzieć coś więcej na ten temat, z pewnością Was poinformujemy.

Sense UI 3.0 nadchodzi

Ponad miesiąc temu napisałem, które smartfony HTC otrzymają aktualizację nakładki do Sense UI 3.0 i 3.5. Modele HTC Desire S w Wielkiej Brytanii dostają właśnie update do Androida 2.3.5 i Sense UI 3.0. Możliwe więc, że wkrótce zostaną też zaktualizowane pozostałe smartfony z tej linii. Oby te aktualizacje trafiły jak najszybciej i do naszego kraju.

Które urządzenia HTC otrzymają Ice Cream Sandwich?

Samarth Rasiwasia, deweloper, który pracuje nad nakładką Sense UI zaktualizował swój wpis na portalu Google+ dotyczący planowanych aktualizacji smartfonów i tabletów HTC do Androida Ice Cream Sandwich. O jakie urządzenia chodzi i ile czasu potrwa przystosowanie Sense UI (którego HTC nie zamierza porzucić) do najnowszej wersji Androida?

Poniższe smartfony i tablety według Samartha z pewnością dostaną Ice Cream Sandiwch:

HTC Sensation (zwykły, XL oraz XE)
HTC EVO 3D
HTC Incredible S
HTC Desire HD
HTC Flyer
HTC Rhyme
HTC Desire S
Plotki na temat aktualizacji HTC Desire HD i tabletu HTC Flyer do Androida 4.0 docierały do mnie już od pewnego czasu.

Samarath powiedział także, że prace nad integracją Sense UI z ICS mogą potrwać od 2 do 4 miesięcy. Wiadomo już, że Nexus One i HTC Desire nie otrzymają najnowszej wersji Androida. Do grona pechowych urządzeń należy też zaliczyć HTC Desire Z oraz HTC Salsa, które także nie dostaną update’u do Androida 4.0. Smartfony, które pojawiły się po maju 2011 roku otrzymają aktualizację wcześniej niż starsze urządzenia, takie jak np. HTC Desire HD. Smartfony brandowane i ekskluzywne wydania dla operatorów (HTC Amaze 4G, HTC Thunderbolt itd.) dostaną update dużo później.

 

http://komorkomania.pl/2011/10/31/rodziny-lg-swift-i-samsung-galaxy-oraz-htc-z-nowymi-wersjami-androida

Nasza witryna używa cookies wyłącznie w celach statystycznych i na potrzeby wyświetlania reklam. Klikając zgadzam się, akceptujesz naszą politykę cookies.
Zgadzam się.
x
%d bloggers like this: