Kingpin Best Deals

Węgierska giełdowa spółka technologiczna Graphisoft SE postanowiła postawić pomnik informatycznemu guru, niedawno zmarłemu Steve Jobsowi. Jego odsłonięcie  w parku technologicznym zaplanowane jest na 21 grudnia tego roku.

To Jobs pomógł Węgrom w rozwoju, promując opracowany przez ich spółkę program ArchiCAD. W informacji prasowej spółka nie ukrywa, że tak naprawdę, to zawdzięcza Jobsowi swoje istnienie, nie mówiąc już o szybkim rozwoju i uznaniu na świecie.

– Graphisoft jest zdania, że Steve Jobs jest największym bohaterem  informatyki w naszych czasach – napisali Węgrzy w informacji prasowej. Przy tym zdaniem właścicieli firmy Jobs odegrał główną rolę  w   udoskonaleniu oprogramowania ArchiCAD autorstwa Graphisoftu. Jego pierwsza wersja pojawiła się w komputerach Lisa, które były poprzednikami popularnych MacIntoshy. Grahisoft przypomina,że Jobs po raz pierwszy zobaczył ArchiCAD podczas wizyty na targach  CEBIT  w Hannowerze w 1984 roku i wtedy zadecydował, że  Apple pomoże w jego dystrybucji.  Dla Węgrów wówczas  uczestniczenie w targach hanowerskich było wielkim wyzwaniem.

—Byliśmy wtedy malutką firemką biedną i z marnymi perspektywami na rozwój.   Apple dał nam pieniądze i komputery, o których kupieniu nawet nie mieliśmy co marzyć – pisze Graphisoft.

Steve Jobs zrobił dla  Węgrów nich  znacznie  więcej  – pomógł dotrzeć do kanałów dystrybucyjnych, o których Graphisoft nie  miał pojęcia,że istnieją. Ta współpraca, w tym również kontakty z samym Apple, istnieją do dzisiaj. A zdaniem Graphisoftu Jobs zrobił coś więcej, niż tylko wymyślenie genialnych produktów:  nadał IT, postrzeganej jako zimna i zamknięta prawdziwie „ludzką twarz”.

http://www.rp.pl/artykul/733663-Pomnik-Jobsa-stanie-w-Budapeszcie.html

Nasza witryna używa cookies wyłącznie w celach statystycznych i na potrzeby wyświetlania reklam. Klikając zgadzam się, akceptujesz naszą politykę cookies.
Zgadzam się.
x
%d bloggers like this: