Kingpin Best Deals

Rovio, firma odpowiedzialna za niezwykle popularną grę Angry Birds, postanowiła otworzyć sklep w Chinach. Będą w nim dostępne gadżety związane ze „wściekłymi ptakami”. Decyzja ta jest wynikiem niesamowitej popularności, jaką tytuł cieszy się w Państwie Środka.

Jak się okazuje, w samych Chinach gry z serii – Angry Birds ściągnięto już przeszło 100 milionów razy. Przełożyło się to na olbrzymie zyski dla producenta gry.

Sytuacja Rovio jest na tyle dobra, że w obecnej chwili jest to najbardziej dochodowa fińska spółka. Stało się tak z powodu niekończących się problemów koncernu Nokia.

Rovio nie zamierza poprzestawać na tych sukcesach. Z tego też powodu firma postanowiła otworzyć pierwszy sklep z gadżetami Angry Birds. Dotychczas oficjalne gadżety można było kupić jedynie drogą elektroniczną. Wybór padł na Chiny, gdyż właśnie w tym kraju gra cieszy się największą popularnością.

Sklep ma zostać otworzony w Pekinie. Dokładna data jego debiutu nie jest jeszcze znana. Przypomnijmy, że we wrześniu Chińczycy zdecydowali się na uruchomienie specjalnego parku rozrywki poświęconego Angry Birds. Wtedy nie obyło się bez protestów fińskiego producenta. Przedstawiciele Rovio protestowali, tłumacząc że nie wyrazili zgody na park ulokowany w mieście Changsha. Teraz wydaje się, że strony doszły do porozumienia. Biznes się kręci…

http://www.idg.pl/news/376713/rovio.otwiera.w.chinach.sklep.z.gadzetami.angry.birds.html

Nasza witryna używa cookies wyłącznie w celach statystycznych i na potrzeby wyświetlania reklam. Klikając zgadzam się, akceptujesz naszą politykę cookies.
Zgadzam się.
x
%d bloggers like this: