Kingpin Best Deals

 

Kilka dni temu wykryto nowego trojana Duqu, który został okrzyknięty przez media następcą Stuxneta, wirusa odpowiedzialnego za przeprowadzony w zeszłym roku, najgłośniejszy w historii sabotaż przemysłowy dokonany przez cyberprzestępców. Za powstaniem Duqu stoją najprawdopodobniej ci sami ludzie, jednak nie ma on tak wiele wspólnego ze Stuxnetem, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

 

Duqu to wyrafinowany trojan, napisany prawdopodobnie przez te same osoby, które stworzyły niesławnego robaka Stuxnet. Główną funkcją nowego trojana jest otwieranie tylnych drzwi do zainfekowanego systemu i ułatwianie kradzieży prywatnych informacji. Jest to podstawowa różnica między Duqu a Stuxnetem, który został stworzony w celu przeprowadzania sabotażu przemysłowego. Trzeba również zaznaczyć, że o ile Stuxnet potrafi powielać się z jednego komputera na inny przy użyciu różnych mechanizmów, Duqu wydaje się być pozbawiony zdolności samodzielnego rozmnażania się…

Więcej na : http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Duqu-nowy-wirus-ktory-kradnie-wszystko,wid,13917235,wiadomosc.html

Nasza witryna używa cookies wyłącznie w celach statystycznych i na potrzeby wyświetlania reklam. Klikając zgadzam się, akceptujesz naszą politykę cookies.
Zgadzam się.
x
%d bloggers like this: