Kingpin Best Deals

Dwa rdzenie na dobre nie zadomowiły się jeszcze w smartfonach, a HTC atakuje modelem Edge wyposażonym w czterordzeniowy układ. Co więcej o nim wiadomo i kiedy trafi on na sklepowe półki?

Poza (przynajmniej teoretycznie) bardzo wydajnym procesorem Nvidia Tegra 3 AP30 1,5 GHz, Edge zaoferuje też ekran o przekątnej 4,7 cala i prawdopodobnie rozdzielczości 720p, 1 GB RAM-u oraz aparat 8 Mpix z jasnym, 28-milimetrowym obiektywem f/2.2. Do tego wbudowana pamięć 32 GB, Bluetooth 4.0 oraz obsługa technologii Beats Audio (zapewne w komplecie znajdą się też jakieś słuchawki tej firmy).

To jednak nie koniec nowości. Możliwe, że w nowym modelu zaimplementowana zostanie obsługa nowych sklepów HTC: Listen – z muzyką; Read – z książkami; Play – z grami. Już teraz działa Watch – z filmami. Dodatkowo Edge ma być pierwszym modelem z nakładką Sense w wersji 4.0.

Niestety czterordzeniowiec z Tajwanu nie będzie obsługiwał szybkiego Internetu LTE, a jedynie HSPA+ 21 Mbps. Nie należy też spodziewać się fabrycznie zainstalowanego Androida w wersji Ice Cream Sandwich, a Gingerbreada, który zostanie szybko zaktualizowany do swojego następcy. Na sklepowe półki Edge powinien zawitać na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2012.

Na papierze zapowiada się wielce interesująco (ciekawiej niż zaprezentowany niedawno Rezound). Ciężko powiedzieć jednak, czy HTC Edge jest plotką czy też realnym urządzeniem, które wkrótce pojawi się na rynku. Do tej pory HTC korzystało z układów Qualcomma, a nagła przesiadka na Tegrę 3 wydaje się mało prawdopodobna. Dziwi też również obecność Gingerbreada, niezoptymalizowanego pod układy Quad Core. Jakby nie patrzeć, Edge intryguje – czyżby pierwszy zwiastun kolejnej generacji high-endowych Androidów?

 

http://komorkomania.pl/2011/11/07/htc-edge-cztery-rdzenie-z-tajwanu

Nasza witryna używa cookies wyłącznie w celach statystycznych i na potrzeby wyświetlania reklam. Klikając zgadzam się, akceptujesz naszą politykę cookies.
Zgadzam się.
x
%d bloggers like this: