Kingpin Best Deals

Korzystny zakup oprogramowania to obecnie nie lada wyzwanie. Modele licencjonowania mogą przybierać postać wyjątkowo skomplikowanych i zmiennych zestawów ofert, obwarowanych różnymi ograniczeniami. Zwiększenie liczby rdzeni w procesorach, a także popularyzacja wirtualizacji i przetwarzania w chmurze – przysparzają kolejnych problemów producentom i użytkownikom.

W zakresie oprogramowania dla firm i dużych przedsiębiorstw sposoby określania cen licencji – generalnie – trudno uznać za intuicyjne, zrozumiałe i przyjazne dla użytkowników. A dotyczy to zdecydowanej większości znanych producentów i oprogramowania zarówno systemowego, jak i aplikacyjnego.

Ponadto, ewolucja technologii w kierunku zwiększania liczby rdzeni w procesorach, a także popularyzacja wirtualizacji i przetwarzania w chmurze – stwarzają kolejne problemy producentom i użytkownikom. Ci pierwsi muszą modyfikować swoje modele sprzedaży licencji, by utrzymać zyski, a jednocześnie nie zniechęcać użytkowników do korzystania z ich produktów. Natomiast użytkownicy chcieliby zmniejszyć koszty, co często jest możliwe, ale trudne, bo wymaga umiejętności poruszania się w gąszczu prawnych definicji, skomplikowanych zasad licencyjnych i wielu ograniczeń.
Więcej TUTAJ: http://www.networld.pl/artykuly/372780/Licencyjny.bol.glowy.html

Nasza witryna używa cookies wyłącznie w celach statystycznych i na potrzeby wyświetlania reklam. Klikając zgadzam się, akceptujesz naszą politykę cookies.
Zgadzam się.
x
%d bloggers like this: