Kingpin Best Deals

Twórcy ACTA nie dbali o to, aby o tym porozumieniu było głośno. Media traktują ACTA raczej jako temat nudny i mało istotny. A jednak film o ACTA, który został zamieszczony w sieci tydzień temu, został obejrzany milion razy, a społeczność internautów wysoko go oceniła. Najwyraźniej temat nie jest ludziom obojętny.
Dziennik Internautów często poruszał temat ACTA. Jeśli jeszcze nie wiesz, co to za dokument, zapraszamy do przeczytania naszego podsumowania informacji na temat ACTA. Dodajmy jeszcze, że porozumienie zostało podpisane przez osiem państw, a niebawem istotna dyskusja na jego temat odbędzie się w Parlamencie Europejskim.

Osoby obserwujące temat ACTA z pewnością zauważyły, że politycy i media niewiele robią, by temat nagłośnić. Może się wydawać, że chodzi tylko o jakieś nudne międzynarodowe porozumienie, które nic nie zmieni. Niestety nawet politycy popierający ACTA przyznają, że porozumienie wpłynie na prawo krajów sygnatariuszy, a więc może wpłynąć na to, w jaki sposób korzystamy z internetu, jakie mamy prawa jako konsumenci itd.

W zeszłym tygodniu grupa obywatelska La Quadrature du Net opublikowała film pt. „NO to ACTA”.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=citzRjwk-sQ&gl=PL

Mogło się wydawać, że nikogo nie powinien on interesować, a jednak w ciągu tygodnia został obejrzany ponad milion razy (600 tys. razy na YouTube i 500 tys. razy na stronie LQDN). Znalazł się on wśród najczęściej oglądanych i najwyżej ocenianych filmów na YouTube. Zamieszczamy link d0 niego powyżej.

Wspominamy o tym filmie, aby pokazać, że temat ACTA wcale nie jest obojętny czy nudny. Powinni to zrozumieć przede wszystkim politycy UE.

Trzeba przyznać, że twórcom filmu bardzo dobitnie udało się wyjaśnić, że działania niewybieranych przez społeczeństwo negocjatorów mogą prowadzić do ustalenia zasad, które przez społeczeństwo będą odczuwane w przykry sposób.

Poniżej zamieszamy firmy „NO to ACTA”. Przy okazji zapewniamy, że bardzo chętnie zamieścilibyśmy jakiś film zwolenników ACTA, tak dla równowagi. Problem w tym, że oni wcale nie chcą robić z ACTA ważnego tematu. Po latach negocjacji ich komunikaty są ciągle takie same. Mówią one, że ACTA ochroni przemysł przed piratami i fałszerzami i nie ma w tym porozumieniu nic niebezpiecznego. Czy na pewno?

http://di.com.pl/news/41393,2.html?utm_source=nlhtml&utm_medium=email&utm_campaign=tematdnia

Nasza witryna używa cookies wyłącznie w celach statystycznych i na potrzeby wyświetlania reklam. Klikając zgadzam się, akceptujesz naszą politykę cookies.
Zgadzam się.
x
%d bloggers like this: