Kingpin Best Deals

Chiński potentat Huawei zaprezentował i przeprowadził testy pierwszej pasywnej sieci optycznej pozwalającej na transmisję z prędkością 40 Gb/s.

Pasywna sieć optyczna (PON) 40G – System 40G PON – przeszła w tym październiku 2011 r. testy i uzyskała certyfikaty w China Telecom Beijing Research Institute. System wykorzystuje technologię multipleksingu z dzieleniem długości fali, która pozwala na transmisję z prędkością do 40 Gb/s do użytkownika oraz do 10 Gb/s od użytkownika. Do uruchomienia PON 40G nie trzeba dokonywać zmian w dotychczas stosowanych optycznych sieciach dystrybucyjnych GPON/XGPON.

System obsługuje także współczynnik optycznego podziału 1:512 i pozwala na przesył danych na odległość do 20 km. Operatorzy telekomunikacyjni, korzystając z systemu 40G PON, będą mogli zintegrować przyszłe działania, związane z rozbudową sieci, z istniejącymi planami wdrożeń GPON.

Nasza witryna używa cookies wyłącznie w celach statystycznych i na potrzeby wyświetlania reklam. Klikając zgadzam się, akceptujesz naszą politykę cookies.
Zgadzam się.
x
%d bloggers like this: