Kingpin Best Deals

Ostatnio całkiem sporo zamieszania wywołało Siri, które początkowo było nieco niedoceniane, ale prezentacje możliwości programu zrobiły wrażenie na większości użytkowników. Nie dziwi więc fakt, że swoją odpowiedź na Siri zaprezentował już Microsoft

Oczywiście, „zaprezentował” należy traktować z lekkim przymrużeniem oka, bo to co przedstawił Microsoft to dopiero koncept. Wideo z nową funkcję TellMe w Sieci pojawiło się parę dni temu i ma pokazać użytkownikom przyszłościowe rozwiązania giganta z Redmond. Na wstępie proponuję Wam zapoznać się ze wspomnianym filmikiem…

http://komorkomania.pl/2011/10/16/microsoft-tellme-bedzie-lepszy-niz-siri

Jak prezentuje się TellMe? Koncept jest świetny i po tym względem niczym nie ustępuje Siri. Ba, w niektórych aspektach nowa usługa Microsoftu prezentuje się jeszcze ciekawiej. Zacznę jednak od tego, czym TellMe będzie. Program ma rozpoznawać mowę oraz interpretować wypowiedziane słowa na odpowiednie polecenia. Podobnie jak w Siri, będą to głównie funkcje umożliwiające wyszukiwanie głosowe z wykorzystaniem usługi Bing. Co ciekawe, dotyczy to nie tylko wyszukiwania prostych haseł, ale również podpowiadania przy wyborze czy odnajdywania lokacji, które mają bazować na sugestiach znajomych bądź opisach lokali zamieszczonych w Bing Maps.

To jednak nie największa zaleta TellMe. Program ma uczyć się przyzwyczajeń użytkowników Windows Phone’ów, aby podawać spersonalizowane dane, które najlepiej będą odpowiadać naszym gustom. TellMe będzie również w pełni sprzężony z systemem Windows 8, który będzie obecny na tabletach oraz kontrolerem Kinect do konsoli Xbox. Oczywiście, możliwa będzie pełna synchronizacja między różnymi usługami Microsoftu.

Usługa na rynku na pewno nie pojawi się w ciągu najbliższego roku i zadebiutuje zapewne dopiero z nową wersją Windows Phone oraz systemem Windows 8. Niestety, podobnie jak z Siri nie ma co liczyć, że TellMe początkowo będzie obsługiwał język polski. Polityka giganta z Redmond względem Polski jest podobna (albo nawet gorsza) jak ta Apple. Głównym rynkiem są Stany Zjednoczone i pod ten kraj przygotowywane są usługi Microsoftu. Dość wymienić: Bing Maps, Zune Pass, Bing Vision, Bing Audio, Pandorę czy choćby obecne sterowanie głosowe w WP7, które nie są dostępne w naszym kraju czy języku polskim. Nawet na spolszczenie systemu musieliśmy czekać prawię rok. Jedyną nadzieją na usługę podobną do Siri dla Polski  jest tak naprawdę Android z rozszerzonymi funkcjami Voice Actions.

Pomijając fakt dostępności, moim zdaniem TellMe dla Windows Phone 7 prezentuje się interesująco, ale bardziej ciekawi mnie integracja z pozostałymi urządzeniami Microsoftu. Już jakiś czas temu zapowiedziano możliwość interakcji użytkowników Windows Phone’ów w rozgrywkę prowadzoną na konsoli Xbox czy synchronizację kupionych w Zune Marketplace multimediów i dokumentów Office między telefonem, konsolą i komputerem z Windowsem. TellMe może być kolejnym ciekawym rozwiązaniem, które sprawdzi się nie tylko w telefonach i tabletach, ale również da użytkownikom konsoli Xbox nowe możliwości w sterowaniu postaciami w grach (np. możliwość wypowiadania kwestii podczas rozmów w tytułach RPG) czy pozwoli szybko zarządzać treściami na komputerze bez konieczności dotykania klawiatury czy myszki.

Jestem ciekaw jak otoczy się rozwój TellMe, a patrząc na zaplecze rozwiązań Microsoftu usługa może być czymś naprawdę innowacyjnym…

Nasza witryna używa cookies wyłącznie w celach statystycznych i na potrzeby wyświetlania reklam. Klikając zgadzam się, akceptujesz naszą politykę cookies.
Zgadzam się.
x
%d bloggers like this: