Kingpin Best Deals

… Odpowiedź dalej… 🙂

Złość i agresja mogą być rezultatem niewłaściwej diety – ustaliła międzynarodowa grupa naukowców, w tym Włochów. Według nich dobry humor mogą zapewnić na przykład surowy szpinak i twardy włoski ser owczy, pecorino.

Wyniki badań ekspertów z uniwersytetu w Cambridge, opublikowane w specjalistycznym piśmie „Biological Psychiatry”, przeanalizował włoski związek rolników indywidualnych Coldiretti. Przedstawił on rodakom menu złożone z potraw i składników, które pomagają zwalczać nerwowość i agresję dzięki podwyższonej zawartości tryptofanu, czyli obojętnego elektrycznie aminokwasu. To jemu właśnie przypisuje się własności relaksacyjne.

Zespół specjalistów, na czele z włoskim neurologiem Lucą Passamontim, wykazał, że przyczyną złego humoru i utraty spokoju jest spadek ilości serotoniny w mózgu, a do tego dochodzi zarówno wtedy, kiedy rezygnujemy z posiłku, jak i gdy jemy niewłaściwe rzeczy.

Szczególnie skutecznym gwarantem dobrego humoru i uczucia relaksu są zdaniem ekspertów migdały i mleczko pszczele, a także surowa boćwina, surowy szpinak i jajka. Na liście polecanych produktów są też czekolada, orzechy, mleko, fasolka, cukinie, mięso indycze, grzyby hodowlane, ryba dorada i herbatniki z mąki razowej.

Aby uniknąć zmian humoru i ataków złości oraz nerwowości, nie można zapominać o tym menu – podkreślił włoski związek rolników. Zauważył zarazem, że wszystkie składniki podanego jadłospisu są ogólnodostępnymi, stałymi elementami codziennej włoskiej kuchni.

Po drugie możemy się również swobodnie patrzeć na… mięso. Bowiem jego widok nie wyzwala w nas agresji, jak uprzednio sądzono. Frank Kachanoff z McGill University był głęboko zaskoczony, gdy odkrył fakt, że widok mięsa nie tylko nie powoduje agresji, a wywołuje wręcz odwrotny skutek. Wyniki przeprowadzonych przez niego badań wskazują, że widok mięsa obniża poziom agresji.

Jak przyznał Kachanoff, zainspirowały go badania nad agresją, które pokazywały, że wystarczy widok związanego z nią przedmiotu, takiego jak broń, aby ktoś był bardziej skłonny do agresywnych zachowań. Chciał się dowiedzieć, czy możemy reagować agresywnie na pewne bodźce, istniejące w naszym środowisku, nie z powodu skojarzeń, jakie wywołują, ale ze względu na wrodzone predyspozycje. Chciał wiedzieć, czy widok mięsa wystarczy, aby sprowokować agresywne zachowanie.

Teoria wskazująca, że mięso może wywołać agresywne zachowania ma sens, jeśli rozpatrujemy ją w kontekście naszych przodków, którym mogło to pomóc w polowaniach i ochronie zdobytych zasobów mięsa. Kachanoff sądził, że u ludzi wrodzona predyspozycja do agresywnego reagowania na mięso mogła ewoluować. W celu sprawdzenia swojej teorii przeprowadził badanie, w którym udział wzięło 82 uczestników.

Psycholodzy ewolucyjni wierzą, że takie badania pomogą przyjrzeć się wrodzonym instynktom, w celu lepszego zrozumienia społecznych trendów i zachowań jednostki. Badanie Kachanoffa jest istotne pod tym względem, że przygląda się sposobom, w jaki czynniki naturalne mogą wpływać na społeczeństwo.

 

http://facet.wp.pl/kat,1007857,wid,13909341,wiadomosc.html

Nasza witryna używa cookies wyłącznie w celach statystycznych i na potrzeby wyświetlania reklam. Klikając zgadzam się, akceptujesz naszą politykę cookies.
Zgadzam się.
x
%d bloggers like this: