Kingpin Best Deals

Prezydent RP podpisał ustawę o zmianie Ustawy Prawo Telekomunikacyjne.
Nowe przepisy mają pomóc m.in. w ochronie klientów przed nadużyciami związanymi z korzystaniem z usług o podwyższonej opłacie, tzw. Premium Rate.

Nowe przepisy są efektem obrad z cyklu „Stół bez kantów”, które od początku marca 2011 organizował UKE. Zgodnie z proponowanymi przez Urząd zmianami, klienci otrzymają większą ochronę przed, podczas oraz po skorzystaniu z usług o
podwyższonej opłacie.

Nowe przepisy wprowadzą możliwość blokowania połączeń na numery o podwyższonej opłacie zarówno wychodzące, jak i przychodzące. Wśród zmian znajdziemy m.in. możliwość bezpłatnego skorzystania przez klienta z:
• całkowitej blokady połączeń na numery o podwyższonej opłacie,
• blokowanie połączeń na poszczególne rodzaje usług,
• określenia progu, po przekroczeniu którego nie będzie możliwości skorzystania z usług o podwyższonej opłacie. Przy czym operator sam musi zaproponować co najmniej trzy progi kwotowe w wysokości 35, 100 oraz 200 zł,
• określenia wysokości opłaty za jednostkę rozliczeniową lub ceny za całe połączenie, po przekroczeniu których nie będzie możliwości skorzystania z usługi.

Oprócz tego UKE poinformował, że brak wypełnienia lub nienależyte wypełnienie przez operatorów wyżej wymienionych obowiązków zagrożone będzie karą pieniężną.

http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Zmiany-w-Prawie-Telekomunikacyjnym-podpisane,wid,13888545,wiadomosc.html

Nasza witryna używa cookies wyłącznie w celach statystycznych i na potrzeby wyświetlania reklam. Klikając zgadzam się, akceptujesz naszą politykę cookies.
Zgadzam się.
x
%d bloggers like this: